Голем пожар денеска избувнал во гасна електрана во регионот на Москва, јавува агенцијата ТАСС, повикувајќи се на извори од противпожарните служби. Како што пренесува рускaтa агенциja пожарот е веќе ставен под контрола, а повредени се најмалку дванаесет лица. Досега нема информации за евентуални жртви.

Како што се пренесува, во моментов на теренот сѐ уште има голем број противпожарни и медицински екипи.

Loading...

Shpërndaj me

Loading...