Францускиот возач на Формула-2, Антоан Ибер загина во несреќа што денеска се случи на трката за Големата награда на Белгија на патеката Спа Франкошамп.

Ибер загина кога по ударот во бариерата покрај патеката, во неговиот болид, со брзина од 270 километри на час, удри Американецот Хуан Мануел Коре.

Несреќата се случи веднаш по излезот од познатиот свиок О’руж.

 

 

 

Loading...

Shpërndaj me

Loading...