Поранешниот возач во Формула 1, Шпанецот Фернандо Алонсо, за време на подготовките за трката „Инди 500“, на патеката во Индијианаполис, доживеа инцидент откако во третата кривина изгуби контрола врз својот Мекларен и удри во ѕидот. Алонсо веднаш е пренесен во медицинскиот центар каде е констатирано дека не претрпел никакви повреди. Веднаш потоа, Алонсо на својот твитер профил ја призна грешката наведувајќи дека ја потценил третата кривина.

 

Loading...

Shpërndaj me

Loading...