Поранешниот капитен на фудбалската репрезентација на Ангија, Вејн Руни, би можело да се приклучи кон второлигашот Дерби Каунти како играч-тренер, пренесува „Скај спорт“.

Некогашниот ас на Манчестер Јунајтед има уште две години договор со американскиот Ди-Си Јунајтед, а како што се наведува, челниците на Дерби се подготвени да го ангажираат за да обезбедат промоција на клубот во Премиер лигата.

Loading...

Shpërndaj me

Loading...