Фудбалерите на Црвена Ѕвезда вечерва против Тотенхем во Лондон повторно ќе се обидат да го свртат вниманието на цела Европа и да направат нов триумф во Лигата на шампионите.

На ултрамодерниот стадион на вицешампионот на Стариот континент, со капацитет од над 60.000 места, црвено-белите бараат големо изненадување и продолжување на сонот за осмина финалето по победата над Олипмијакос (3:1) во втората рунда од групата – Б.

 

Loading...

Shpërndaj me

Loading...