Еврокомесарот за сосесдство и проширување Оливер Вархеји на „Твитер“ соопшти дека Европската унија постигнала договор за почеток на преговорите со Северна Македонија и Албанија и им честиташе на двете земји.

Loading...

Shpërndaj me

Loading...