Еврокомесарот за проширување, Оливер Вархеји во интервју за емисијата „360 степени“ ги негираше информациите кои беа објавени во некои регионални медиуми. Во нив се наведуваше дека епидемијата со коронавирусот им ја олеснило одлуката на државите-членки да одобрат старт на преговорите со Македонија и Албанија.

Loading...

Shpërndaj me

Loading...