Дефанзивецот на Ливерпул, Вирџил ван Дајк, како и напаѓачите на Јувентус, Кристијано Роналдо и на Барселона, Лионел Меси се во најтесниот избор за најдобар фудбалер за 2019 година во изборот на ФИФА за престижната „Златна топка“.

Фаворит за наградата е холандскиот стопер од Ливерпул, со кој ја освои Лигата на шампионите и неодамна доби признание за најдобар играч во изборот на УЕФА минатата сезона против петоратните освојувачи на „Златната топка.“

Loading...

Shpërndaj me

Loading...