Директорот на Ургентниот центар во Скопје, Илир Хасани информираше  дека во оваа болница досега се донесени седум пациенти, од кои четворица имале сериозни повреди. Повеќето од нив здобиле скршеници на нозете, а кај еден патник имало повреда на ‘рбетот.

Во болницата донесена е и една бремена жена која, според изјавата на министерот за здравство, Венко Филипче, е во стабилна состојба и се очекува да биде пуштена на домашно лекување.

Loading...

Shpërndaj me

Loading...