Новоименуваниот шеф на дипломатијата на ЕУ, Жозеп Борел, своето прво излагање пред Европскиот парламент почна со изјава за Западен Балкан.

„На самиот почеток сакам да ја изразам својата намера да се ангажирам на реформите и процесите на интеграција на Западниот Балкан“, порача Борел.

 

Loading...

Shpërndaj me

Loading...