Дерек Чисора и Дилиен Вајт по втор пат в сабота ќе се соочат во Лондон. Во нивната прва борба која се одржа во 2016 година која беше прогласена за најдобра борба на годината, триумфираше Вајт. Во тоа време Јамајканецот со нокаут освои две борби и исто толку бодови. Победникот од утрешната борба ќе може да го преземе правото да го предизвика Антони Џошуа.

Loading...

Shpërndaj me

Loading...