Тајландскиот боксер Ванхенг Менајотин постави нов светски рекорд, остварувајќи 51 победа без ниту еден пораз, од кои 18 со технички нокаут. Во последниот меч, Менајотин го порази Филипинецот Педро Тадурам со едногласна одлука на судиите, потврдувајќи ја титулата светски шампион во категоријата “ВБЦ”. Досегашниот рекорд му припаѓаше на Флојд Мејведер – 50 победи без пораз во рингот.

Loading...

Shpërndaj me

Loading...