Министерот за економија, Крешник Бектеши, во вечерашното гостување во емисијата „200“ на Алсат, посочува дека ДУИ ќе има црвени линии со кого ќе формира владина коалиција.

Според него, оваа партија нема да формира коалиција со ниеден субјект што ќе се обиде да го негира Преспанскиот договор, Договорот со Бугарија и Законот за јазиците.

 

Loading...

Shpërndaj me

Loading...