Барселона планира на Лионел Меси да му понуди продолжување на договорот за четири години, објави „ЕСПН“.

Неговиот сегашен договор е до летото 2021 со можност за продолжување на 12 месеци.

Ако Меси ја прифати новата понуда, тоа ќе биде десеттиот договор со Барселона во неговата кариера.

Loading...

Shpërndaj me

Loading...