Шпанската Ла Лига ги објави најдобрите пет голови постигнати од слободен удар за изминатата сезона 2018/2019.Најдобриот гол го има нашиот репрезентативец Енис Барди и тоа во конкуренција на еден фудбалски бог како Лионел Меси./sport1.mk/

Loading...

Shpërndaj me

Loading...