Поранешниот напаѓач на Интер и Милан, Марио Балотели, од Франција ќе се врати во италијанската Серија-А откако својот потпис ќе го стави на договорот со клубот Бреша.

Италијански „Скај спорт“ пишува дека Балотели му дал збор на сопственикот на клубот, Масимо Челини и оти договорил тригодишен ангажман во клубот.

Loading...

Shpërndaj me

Loading...