Контроверзниот италијански напаѓач, Марио Балотели, се врати во татковината и потпиша договор со клубот Бреша, од италијанската Серија – А.

Како што пренесуваат странските медиуми, станува збор за повеќегодишен договор со клубот од градот во кој Балотели помина најголем дел од своето детство, а неговиот дом е на само 200 метри од стадионот „Марио Ригамонти“.

Loading...

Shpërndaj me

Loading...