Офанзивниот фудбалер на Реал Мадрид, Хамес Родригез сака да игра во Атлетико Мадрид, каде се подготвени на сѐ за да ги задоволат неговите барања. И покрај неколкуте препреки и двете страни се оптимисти дека на крајот посакуваниот трансфер сепак ќе се случи. Како главен камен на сопнување се споменува тимот на Наполи, кој е сериозен кандидат за потписот на играчот, а од друга страна, Реал не е многу согласен нивниот напаѓач да го видат во редовите на градскиот ривал.

 

Loading...

Shpërndaj me

Loading...