Амбасадата на САД во Приштина денеска потврди дека командантот на Националната гарда на Ајова, генерал-мајор Тимоти Ор, ја откажал посетата на Косово заради таксите кон производи од Србија и БиХ.

„Можеме да потврдиме дека посетата на генералот Ор е откажана заради таксите за производите од Србија и БиХ“, рекол портпаролот на американската амбасада во Приштина, Ричард Мај.

Loading...

Shpërndaj me

Loading...