Фудбалерот на Ливерпул, Трент Александер-Арнолд, официјално влезе во Гинисовата книга на рекорди, откако минатата сезона во Премиер лигата запиша 12 асистенции.

Така, одличниот десен бек на шампионот на Европа стана дефанзивец со најголем број асистенции во една сезона и ги надмина досегашните рекордери од редовите на градскиот ривал Евертон, Енди Хичклајф и Лејтон Бејнс.

 

Loading...

Shpërndaj me

Loading...