Албанскиот Парламент денеска ја почна пленарната седница на која на дневен ред е барањето за импичмент на претседателот на Албанија, Илир Мета.

Во рамки на петчасовната дебата се очекува да зборува и албанскиот премиер Еди Рама.

Во меѓувреме, Мета најави обраќање за 17 часот, што ќе биде негово трето обраќање оваа недела.

Loading...

Shpërndaj me

Loading...