Министерот за образование, Арбер Адеми во своето вечерашно гостување во емисијата „200“ на Алсат се спротивстави на предлогот за намалување на платите на наставниците и администрацијата, што деновиве ја предложи лидерот на владејачката СДСМ, Зоран Заев.

Според Адеми, таквата мерка ќе влијае демотивирачки на наставниците и вработените во образовниот систем.

Loading...

Shpërndaj me

Loading...