Kanë përfunduar të gjitha ndeshjet e fazës së grupeve në Ligën e Evropës. Tashmë, bashkë me ato të vendit të tretë nga Liga e Kampionëve, janë kompletuar 32 skuadrat që do marrin pjesën në fazën e nokautit. Shorti do të hidhet të hënën në Nyon nga ora 13:00.

 

Grupi A: Sevilla, APOEL

Grupi B: Malmo, Kopenhagen

Grupi C: Basel, Getafe

Grupi D: LASK Linz, Sporting

Grupi E: Celtik, CFR Cluj

Grupi F: Arsenal, Eintracht Frankfurt

Grupi G: Porto, Rangers

Grupi H: Espanyol, Ludogorets

Grupi I: Gent, Wolfsburg

Grupi J: Basaksehir, Roma

Grupi K: Braga, Wolves

Grupi L: Man Utd, AZ Alkmaar

Skuadra e ardhura nga vendi i tretë në Ligën e Kampionëve:

Club Brugge, Olympiakos, Shakhtar Donetsk, Bayer Leverkusen, Salzburg, Inter, Benfica dhe Ajax.

Loading...

Shpërndaj me

Loading...