Në pistën spanjolle te “Montezemelos” kanë nisur testet e para dimërore në Formula 1, ku të gjitha makinat kanë zbritur në pistë me një nga dy pilotët zyrtare. Në ditën e parë, më i shpejti në pistë ka qenë Valteri Botas me Mercedes, që dha kohën 1 minutë 17 sekondë, e 323 të qindat. Në vendin e dytë renditet Serhio Perez me “Force India” dhe i treti Maks Verstapen me “Red Bull”. Vetëm i shtati ishte Sharll Leklerk me “Ferrari”-n, gati një sekondë pas finlandezi i “Mercedes”. Nesër do të zhvillohen testet e ditës së dytë.

Loading...

Shpërndaj me

Loading...