Jadon Sancho është një nga surprizat më të bukura të këtij sezoni. 18 vjecari po mahnit me lojën në Bundesligë dhe në Ligën e Kampioneve me fanellën e Borussia Dortmund.Ai ka shënuar 8 gola dhe 13 asistime në të gjitha kompenticonet me verdhezinjtë duke rënë në sy të Manchester United. Sipas asaj që raporton “The Sun” Manchester United është i gatshëm të ofrojë 80 milionë euro për të nisur negociatat .Ndërkohë lojtari, dy vjet më parë, ishte shitur nga Manchester City te Borussia Dortmund për 8 milionë euro.

Loading...

Shpërndaj me

Loading...