Për dikë vitet janë thjeshtë numra dhe ditëlindjet veç një formalitet. Gjithsesi, ditëlindjet kanë rëndësinë e vetë dhe askush nuk mund ta mohoj këtë gjë.

Por, edhe më shpërfillësit e ditëlindjeve, nuk mund ta injorojnë një përvjetor jubile.

Lutfi Haziri, një nga figurat e rëndësishme të “LDK”-së, i pari i komunës së Gjilanit, dje ka festuar ditëlindjen e 50-të me një festë shumë elegante me shumë mysafir.

Në shtëpinë Lutfi Hazirit festa ishte organizuar nga bashkëshortja e tij, këngëtarja Myrvete Bajrami-Haziri, ndërkohë që në adresë të tij kanë ardhë shumë urime dashamirëse.

Nga një urim të përzemërt përmes videoprojektorit, për Hazirin, kanë dërguar edhe dy nga figurat më të njohura të politikës shqiptare, Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama dhe kryetari i “PD”-së, Lulzim Basha./Kosovarja

Lutfi Haziri

Publiée par Kosovarja Video sur Vendredi 8 novembre 2019

Lutfi Haziri

Publiée par Kosovarja Video sur Vendredi 8 novembre 2019

Lutfi Haziri

Publiée par Kosovarja Video sur Vendredi 8 novembre 2019

Lutfi Haziri

Publiée par Kosovarja Video sur Vendredi 8 novembre 2019

Lutfi Haziri

Publiée par Kosovarja Video sur Vendredi 8 novembre 2019

Loading...

Shpërndaj me

Loading...