Pushimit dimëror për skuadrat elitare të futbollit vendor iu erdhi fundit dhe këta pas po thuajse dy muaj e gjysmë do iu kthehen garave për titullin e kampionit por edhe për të fituar trofeun e Kupës së Maqedonisë që siguron daljen në evropë. Sezoni i 26 pranveror në kuadër të kampionit 2017/18 do të nis të mërkurën me ndeshjet e javës së 19-të. Pikërisht në këtë javë mund të fitojmë vetëm një grimcë të një pasqyre të asaj se sa në të vërtetë skuadrat kanë kapacitet për të luftuar për titullin e kampionit apo pë rtë mbijetuar në LPFM.

LPFM – Java e XIX

Shkëndija – Vardari

Pobeda – Pelisteri

Rabotniçki – Renova

Shkupi – Ak.Pandev

Sileksi – Skopje

LPFM – RENDITJA

1 Shkëndija 46

2 Vardari 38

3 Sileksi 31

4 Ak.Pandev 25

5 Rabotnicki 23

6 Shkupi 23

7 Pobeda 19

8 Renova 18

9 Pelisteri 16

10 Skopje 10

Shpërndaj me