Liverpooli arriti një fitore të rëndësishme mbrëmë, teksa triumfoi në udhëtim ndaj Burnley me rezultat 3-1. Fitorja e arritur mbrëmë ndaj Burnleyt, ka kompletuar rekordin historik për Liverpool, që shënon startin më të mirë të një stinori në historinë e klubit. Këta kanë 12 fitore dhe 3 barazime, që është e mjaftueshme për të mbajtur pozitën e dytë në renditjen e Premier Ligës.

Loading...

Shpërndaj me

Loading...