Kampioni aktual evropian Vardari në ndeshjen e raundit të 17-të të Ligës SEHA në terren vendas u mundua për të ardhur deri tek fitorja. Këta me rezultatin 29:25 i mundën kroatët e Nexe. Me këtë fitore skuadra e vardarit vendosi rekord të ri në garat e Ligës së SEHA. Kështu shkupjanët pjesën e rregullt të kampionatit të sivjem e mbyllën me 17 fitore dhe 1 barazim. Në këtë mënyrë Vardari, theu rekordin e Vesprem, i cili në sezonin 2017/16 pjesën e rregullt e kishte mbyllur pa humbje por me dy barazime.

Liga SEHA – Renditja:
1. Vardari 18 17 1 0 565:445 52
2. PPD Zagreb 16 11 1 4 459:411 34
3. Celje Piv. Lashko 16 10 2 4 478:434 32
4. Meshkov Brest 17 10 1 6 508:472 31
5. Gorenje Velenje 17 8 3 6 496:457 27
6. Tatran Preshov 16 5 4 7 442:441 19
7. Metalurg 16 6 1 9 440:468 19
8. Nexe 17 1 6 10 428:491 9
9. Dinamo Pançevo 16 2 2 12 409:499 8
10. Vojvodina 17 2 1 14 424:531 7

Shpërndaj me