Qendra e Los Anxhelos Lejkers, DeMarkus Kouzins ka pësuar një dëmtim të rëndë në gju, lajmwron “ESPN”. Frika fillestare është se Kouzins kanë ACL-n e thyer, por asgjë nuk pritet të dihet me siguri derisa ai t’i nënshtrohet testeve të mëtejshme në Los Anxheles. Kouzins, 29-vjeç, po stërviste jashtë në Las Vegas, kur ai duhej të largohej nga fusha pas asaj që një burim e përshkroi si “goditje të gjunjëve” me një lojtar tjetër. Kouzins, i cili ka mesatarisht 21.2 pikë dhe 10.9 kërcime gjatë nëntë sezoneve të tij në NBA, nënshkroi një kontratë një vjeçare, ku do përfitojë 3.5 milion dollarë me Lejkersi./Lajmi.net/

Loading...

Shpërndaj me

Loading...