Edhe pse mediat në Itali raportuan se Zherard Pike, pas lëndimit në sfidën me Napolin, nuk do të jetë gati për “El Klasiko” e ditës së diel, ndaj Realit në Madrid. Mirëpo sot ekipi mjekësor solli lajmin e mirë për kampin katalanas. Pike ishte nënshtruar ekzaminimeve mjekësore dhe është njoftuar se problemi nuk është aq serioz sa u duk në pamje të parë. Ai ka vetëm një ndrydhje minimale, që pritet të eliminohet brenda pak ditësh dhe Pike do të jetë në fushë ndaj Realit të dielën, për të synuar fitoren, që do i shkëpuste katalanasit në garën për të fituar La Ligan.

Loading...

Shpërndaj me

Loading...