Rocky Johnson, babai i yllit të Hollivudit, Dwayne Johnson, ose siç njihet ndryshe ‘The Rock’, Rock’, ka ndërruar jetë në moshën 75-vjeçare.

Në një deklaratë, duke njoftuar vdekjen e tij, World Erestling Entertainment (WWE) shpreh ngushëllimet më të thella për familjen, miqtë dhe fansat e Johnson.

Kujtojmë që Rocky, u bë kampioni i parë i ekipeve afrikano-amerikane të ’WWW’ në vitin 1983, një titull që ai fitoi me partnerin e tij Tony Atlas.

Pasi doli në pension në 1991, djali i tij Dwayne vazhdoi pasionin e tij të mundjes ku mori pseudonimin e tij ‘The Rock’-përpara se të bëhej aktor.

Loading...

Shpërndaj me

Loading...