Los Anxhelos Lejkers do të nderrojë basketbollistin e mirënjohur Kobi Brajant. Sezonin e ardhshëm , skuadra nga Los Anxhelos do të tërhjek dy fanellat me të cilat luante “Mamba e Zezë”. Në mesin e legjendave në palestrën sportive në Los Anxhelos do të jenë edhe fanellat me numrin 8 dhe 24. Ceremoniali do të kryhet para përballjes me Golden Stejt Uorriors , më 18 dhjetor. Kobi Brajant me fanellën me numrin 8 luajti nga viti 1997 e deri në vitin 2006 dhe në vitet e ardhshme (2006-2015) , Brajant ka bartur fanellën me numrin 24

Shpërndaj me