Milan ka siguruar një vend mes tetë më të mirave të Kupës së Italisë pasi ka mundur 2-0 Sampdoria-n në transfertë.

 

Heroi i takimit ka qenë Patrick Cutrone, i cili ka realizuar dy golat në minutat 102 dhe 108-të të ndeshjes. Milanezët do të ndeshen në çerekfinale me fituesen e çiftit Napoli-Sassuolo.

 

 

Loading...

Shpërndaj me

Loading...