Lajme të mira për trajnerin e Shqipërisë, Kristian Panuçin, sepse disa futbollist janë në rritje të formës në prag të eliminatoreve të Europianit 2020. Në Kroaci sfida mes Hajduk Splitit dhe Lokomotiv Zagrebit ka prodhuar dygola kuqezi dhe një asist, në rezultatin e përkohshëm 2-1 për vendasit. Për Hajdukun kanë realizuar Ardian Ismajli dhe Francesco Tahiraj ka dhënë asist goli. Për mbrojtësin Ismajli ishte goli i parë sezonal. Ndërkohë, barazimi i përkohshëm i shënuar nga Myrto Uzini, në rrjetën e tij të pestë këtë sezon në kampionat.

Loading...

Shpërndaj me

Loading...