Pas zhvillimit të ndeshjeve të fundit në Grupin C, janë mbyllur garat në grupe në Kopa Amerika dhe janë mësuar dyshet e çerekfinales. Tani më janë eliminuar nga turneu kombëtaret e Katarit, Japonisë, Bolivisë dhe Ekuadorit. Ndërkohë në përballjet e çerekfinales, Brazili sfidon Paraguain, Argjentina përballet me Venezuelën, Kolumbia takohet me Kilin dhe Uruguai sfidon Peru-n. Në rast të fitores, Brazili dhe Argjentina do të takohet në gjysmëfinale. Sfidat e çerekfinales do të zhvillohet nga dita e premte dhe të dielën.

Loading...

Shpërndaj me

Loading...