Skuadra e Dallas Maveriks, pas vdekjes tragjike të Kobi Brajantit, ka vendosur që të tërheq numrin 24 për nder tw ish basketbollistit të Los Anxhelos Lejkers.

“Atë që ka bërë Kobi Brajant në jetë është më shumë se basketbolli, ndërsa ne kemi vendosur që fanella me numrin 24, mos të vishet në të ardhmen nga asnjë basketbollist të Dallas Maveriks,” ka deklaruar pronari i Dallasit, Mark Kuban.

Kobi Brajant tërë jetën e kaloi te Los Anxhelos Lejkers dhe fitoi 5 tituj në NBA.

Loading...

Shpërndaj me

Loading...