Aktorja turke Nazan Kesal e cila luan një nga rolet kryesore në serialin “Zonja Fazilet dhe të bijat”, që emitohet në Alsat, në film aktorja Kesal paraqitet si një grua e varfër, por në jetën reale ajo është tejet e pasur.

Nazan ka një karrierë të pasur dhe ka luajtur deri më tani në rreth 20 seriale dhe rreth 20 shfaqje teatrale.

Ajo është 50 vjeçare dhe është ende një nga aktoret më të kërkuar në Turqi. Menjëherë pas xhirimit të serialit “Zonja Fazilet dhe të bijat”, Nazan filloi gjirimet për një serial të ri të titulluar “Halka”.

Përndryshe, ata që ndjekin serialin e famshëm e dinë se Fazileti në film paraqitet si një grua e varfër, por në realitet, pasuria e aktores Nazan Kesal vlerësohet të jetë rreth një milion e 500 mijë dollarë në vit.

Aktorja është e martuar me aktorin e njohur Ercan Kesal dhe së bashku kanë një djalë.

Loading...

Shpërndaj me

Loading...