Por nëse mendoni se më poshtë do ju prezantojmë një menu e keni gabim. E gjithë ajo çka duhet të bëni është të ndiqni rreptësisht hapat e poshtë shënuar.

Ja cilat janë ato:

Për 30 ditë ju duhet të mos hani asnjë:

Karamele
Tortë
Patatina
Fast-food
Çokollatë
Bukë të bardhë
Akullore
Pije të gazuara
Alkool
Këshilla të tjera:

Limitoni kripën

Zëvendësoni të paktën një vakt me një frut ose perime
Konsumoni tri litra ujë në ditë

Ndërkohë mos harroni këto këshilla ndërsa ndiqni dietën

Pini ujë shpesh

Sidomos para vakteve, pini sasi të madhe uji pasi ju përshpejton metabolizmin gjatë një farë periudhë, rreth një orë apo një orë e gjysmë për të mbajtur një hidratim korrekt të trupit.

Vezë për mëngjes

Të përfshish vezën në mëngjes të jep ndjesinë e ngopjes për orët në vijim. Për më tepër na japin një sasi të mirë proteinash duke ndihmuar në një rënie më efikase në peshë.

Kafe dhe çaj jeshil

Kafja dhe çaji jeshil kanë mjaft antioksidantë që ndihmojnë në përshpejtimin e metabolizmit e për pasojë duke eleminuar yndyrat.

Më pak ushqime me sheqer të shtuar dhe karbohidrate të rafinuara

 

 

Loading...

Shpërndaj me

Loading...