Duhet të keni kujdes në atë që hani për të zgjidhur problemin e mungesës së hekurit në gjakun tuaj.

Këto ushqime janë të pasura me hekur dhe prandaj duhet t’i përfshini ato në dietën tuaj:

Orizi i murrmë është i pasur me fibra që ndihmojnë në eliminimin e toksinave nga trupi. Po ashtu posedon hekuri që ndihmon në luftimin e anemisë.
bollgur patate brokoli Luleshtrydhet janë të pasura me vitaminë C, përveç hekurit spinaq bizele farat e kungullit.

Anemia shkakton lodhje dhe ul produktivitetin në punë. Është e keqe për gjendjen e plotë shëndetësore dhe duhet luftuar.

Sigurohuni të pini lëng hithrash që janë të shkëlqyera për këtë problem.

Loading...

Shpërndaj me

Loading...