Kampionia aktuae olimpike Majlinda Kelmendi (-52 kg), fiton medaljen e artë në garën Grand Prix në Tashkent të Uzbekistanit. Majlinda dominoi në finale në përballjen me zviceranen Evelyne Tschopp dhe e fitoi të artën. Kështu xhudistja kosovare, pas të argjendtës në Grand Slam në Abu Dhabi, tani fiton medaljen e artë. Majlinda në finale triumfoi me ippon apo një sekondë e 52 sekonda para kohe.

Loading...

Shpërndaj me