Mbajtësi i rekordit për paraqitje në Lojërat Olimpike Dimërore (LOD), japonezi Noriaki Kasai, po shpreson se në Pjong çang do të fitojë medaljen e artë olimpike. Kasai (45-vjeç), është një nga 6 fluturuesit me ski që në këto lojëra do të mbrojnë ngjyrat e Japonisë, ndërsa me paraqitjen e tij në LOD, do thyej rekordin e pjesëmarrjeve të rusit Alberto Demčenko (Demchenko), transmetojnë agjencitë. Dua të fitoj medaljen e artë. Qëllimi im kryesor është të fitojë medaljen e artë ë Pjong çang, pasi vetëm këtë medalje nuk e kam fituar në lojërat olimpike – ka thënë Kasani. 45 – vjeçari në LOD ka debutuar në vitin 1992 në Abervil dhe nga ajo kohë ai ka marrë pjesë në të gjitha LOD.

Loading...

Shpërndaj me

Loading...