Skuadra e Liverpullit arkëtoi titullin e Super Kupës së Evropës, pasi që mundi Çellsin me 5-4, pas ekzekutimit të penaltive, pasi ndeshje në kohen e rregullt (1-1) dhe atë të kohës shtesë u mbyll me barazim (2-2).

Nuk treguam vetëm ne karakter, Çellsi tregoi karakter gjithashtu. Ishte si një ndeshje boksi. Askush në stadium nuk dëshironte edhe dy pjesë të tjera nga 15 minuta, por kështu janë gjërat. Me të vërtetë Çellsi ishin të mirë. Filluam mirë, por më pas ramë… mund të flasim për futboll, por tani është shumë vonë. Kishim një luftë dhe djemtë ia arritën qëllimit,” tha mes tjerash Klop për BT Sport.

Loading...

Shpërndaj me

Loading...