Taylor Swift ka dominuar ceremoninë e ndarjes së çmimeve American Music Awards, e cila u mbajt në Los Angelos. Popstari fitoi tre çmime, albumi më i mirë pop rock, turi më i mirë dhe atë më të rëndësishmin; artistja e vitit.

Camilla Cabello ndërkohë u vlerësua si artistja e re e vitit teksa hiti i saj “Havana” mori votat e publikut si kënga e vitit.

Carrie Underwood çoi në shtëpi një piramidë kristali si artistja më e mirë country teksa në të njëjtin zhanër për meshkujt fitues u shpall Kane Brown. Por tashmë si zakonisht, Jennifer Lopez i la të gjitha pa fjale.

NDARJA E ÇMIMEVE PËR AMERICAN MUSIC AWARD

Fituesit 2018

Artist i vitit

Taylor Swift

Mashkull artist i vitit  Pop / Rock

Postoni Malone

Femër artiste e vitit Pop / Rock

Taylor Swift

Duo i preferuar  Pop / Rock

Migos

Albumi i preferuar i Pop / Rock

Taylor Swift “reputacion”

Kënga e preferuar e muzikës pop / rock

Camila Cabello në bashkëpunim me  Young Thug “Havana”

Country artist i preferuar

Kane Brown

Këto ishin disa nga fituesit e çmimeve gjatë natës së ndarjes së çmimeve të American Music Awards.

Në lidhjen më poshtë mund ti shihni të gjitha çmimet, në faqen zyrtare të American Music Awards.

Winners Announced for the 2018 AMAs

Loading...

Shpërndaj me

Loading...