Ish-presidenti i SHBA-së Jimmy Carter (94) është liruar sot nga spitali pas rënies dhe thyerjes së mjekrës gjatë përgatitjes për shkuar në gjah, njoftoi sot organizata jofitimprurëse “Carter Center”.

Në një deklaratë, Qendra tha se presidenti i 39-të i Shteteve të Bashkuara u lirua nga spitali në Xhorxhia dhe rimëkëmbja do të vazhdojë në shtëpi.

Loading...

Shpërndaj me

Loading...