Shkëndija është skuadra më mirë e ranguar nga Maqedonia në vitin 2019, sipas Institutit për Histori dhe Statistikë në Futboll. Skuadra tetovare ka arkëtuar 307 pikë dhe gjendet në vendin e 307, duke shënuar rrënie për 160 vende në listën e klubeve të mira në botë, pasi që vitin e kaluar u ndalën në vendin e 147-të. Ndërkohë skuadra më e mirë për vitin 2019, sipas Insititutit për Histori dhe Statistikë në futboll, është kampioni aktual I Evropës, Liverpulli,që ka  lënë pas Barcelonën, Mançester Sitit, Flamengon, Selltikun, Valencinë, Ajaksin, Çellsin, PSZH-në dhe Vulverhemptonin. Nga Ballkani, skuadra më mirë e ranguar është Dinamo Zagrebi, që mban pozitën e 11-të.

Loading...

Shpërndaj me

Loading...