Houston Rockets konfirmon krizën e thellë të këtij sezoni edhe në parketin e Utah Jazz, ku u mposht me rezultatin e thellë 118-91. Kështu Utah, pas tri fitoreve me radhë në katër ndeshjet e fundit iu ofrua skuadrave të cilat janë në zonën e play -off të Konferencës së Perëndimit. Për Rockets ishte kjo humbja e sytë sezonale nga Jazz. Më i spikatur ishte Derick Devors, që shënoi 24 pikë dhe 10 “rebound”, ndërsa Ingles ndeshjen e mbylli me 18 pikë . Tek Houston James Harden, realizoi vetëm 15 pikë.

Loading...

Shpërndaj me

Loading...