Kosova u tregua fantastike në ndeshjen kundër Islandës në kuadër të ndeshjes së parë parakualifikuese për Botërorin 2023. E në këtë ndeshje fantastik ishte edhe basketbollisti kosovar, Drilon Hajrizi. Në gjuajtje e tij, nga lëvizja e buzëve siç duket para se të gjuante thoshte fjalën ‘Bismilah’. Siç duket kjo fjalë basketbollistit dhe Kosovës i ‘ndihmoi’ pasi shënoi fitore me rezultat 80-78 ./Indeksonline/.

“Bismilah”, kjo është thënia e basketbollistit kosovar, Drilon Hajrizi

Publiée par IndeksOnline sur Jeudi 20 février 2020

Loading...

Shpërndaj me

Loading...