Sot kreu i Kuvendit Talat Xhaferi ka konstatuar dorëheqjen e Nikolla Gruevskit. Pas kësaj politikani i cili në 14 vitet e fundit ishte në pozicionet më të larta në vend, si ministër për tregti, ministër i financave në kohën e kryeministrit Lubço Georgievski dhe më pas 10 vite kryeministër, prej sot mbetet vetëm kryetar nderi i VMRO-DPMNE-së.

Loading...

Shpërndaj me

Loading...