Një foto mjaft domethënëse po bën xhiron e botës, në të cilën është fiksuar Navas duke i shkelur syrin Kurtuas. Edhe pse nuk ka asnjë shpjegim se portieri nga Kosta Rika po e tallte kolegun belg, që e përzuri nga Real Madridi, fotografia, për çudi, është bërë tejet “virale” në internet. Pas ndeshjes, Navas u pyet për marrëdhëniet e tij me Kurtuan.

Unë nuk e lashë Real Madridin për shkak të kësaj. U largova, sepse ky ishte opsioni më i mirë për mua dhe familjen. Jam mirëpritur sikur të kisha qenë këtu prej një kohe shumë të gjatë. Më e mira që mund të jap është të mbroj deri në vdekje këto ngjyra, të punoj shumë dhe të fitoj trofe të rëndësishëm”, ka thënë mes tjerash Navas.

Loading...

Shpërndaj me

Loading...